Psychoterapia dospelých Bratislava

Psychoterapiu možno považovať za istý spôsob liečby prostredníctvom rozhovoru. Zvyčajne sa používa pri ľahších a stredne ťažkých prípadoch duševných či emočných porúch. Pri väčšine rozličných psychických ťažkostí dokáže psychoterapia účinne pomôcť k uzdraveniu, k zlepšeniu vzťahov s okolím, vyrovnaním sa so súkromnými i pracovnými problémami či vo všeobecnosti k tzv. lepšiemu „fungovaniu“ človeka. Psychoterapia – to nie sú len poruchy či problémy týkajúce sa psychologického aspektu. Je totiž aj vynikajúcim nástrojom na osobnostný a kompetenčný rast človeka.

Psychoterapia je dlhodobá práca s klientom. Ide o stretnutie klienta a terapeuta v bezpečnom prostredí. Základom mojej psychoterapeutickej práce je psychoterapeutický smer Na klienta zameraná psychoterapia C.Rogersa (PCA). Ide o nedirektívny typ psychoterapie (klient sám rozhoduje o témach sedení i o samotnej hĺbke daných tém). Témy rozhovorov sú „v rukách“ samotného klienta. Terapeut sprevádza klienta v jednotlivých fázach terapie. Objavuje a rieši problémy s klientom.

 

Psychoterapia dospelých

 

V rámci psychoterapie dávam dôraz na akceptáciu klienta takého aký je, na jeho pocity, prežívanie. Ponúkam mu porozumenie, empatické vypočutie. A ako sám Rogers hovoril, ak je človek akceptovaný, cenený, je aj starostlivejší voči sebe. Dokáže viac vnímať svoje pocity, potreby, viac si vážiť sám seba. A to je už len krok ku zmene.

Každému novému klientovi ponúkam 5 sedení, počas ktorých má možnosť sa rozhodnúť, či tento druh terapie mu vyhovuje alebo nie. Prvé stretnutie nie je spoplatnené, považujem ho za informatívne. Dĺžka jedného sedenia je 50 minút. Nemám zmluvu so žiadnou poisťovňou, klient si hradí psychoterapiu v plnej výške.

V prípade záujmu ma kontaktujte:
na telefónne číslo 0903 233 319
alebo na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

CENNÍK

 

Používam cookies aby som sa čo najlepšie prispôsobil Vašim potrebám. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky zároveň tým súhlasite s používaním cookies.